Ruh Eşinizi Mi Arıyorsunuz?

ruh eşi

Ruh Eşinizi Mi Arıyorsunuz?

Ruh Eşinizi Mi Arıyorsunuz?

İlişkiler konusu en çok problem yaşadığımız alandır aslında. Bizler gerçekten sevdiğimiz, sevildiğimiz ilişkileri hak ediyoruz ancak bir türlü istediğimiz ilişkiye sahip olamıyoruz. Hayatımızda ilişkiler konusunda sürekli kısır döngüler yaşıyoruz ve ‘Neden hep ben?’ diye sorguluyoruz.

En çok duyduğumuz tanımlardan biri de “Ruh Eşi”dir. Herkes ruh eşini arıyor. Ancak ruh eşinin tam olarak anlamını bilmiyoruz. Ruh eşiyle yaşanacak ilişkiyi, doğaüstü bir uyumla, muhteşem bir aşk ve sonsuz mutlulukla yaşanan bir ilişki olarak düşünüyoruz. Ve bu durumun zihnimizdeki imkânsızlığı bir ruh eşini bizim için hayalî ve doğal olarak ulaşılmaz yapıyor. Aslında tam olarak o şekilde değildir.

Ruh eşleri bizleri geliştiren, ilerlememize yardımcı olan eş ruhlardır. Aynı bir çarkın dişleri gibidir. Böyle bir ilişkide hem öğretmen hem öğrencisinizdir ve bu dünyada sadece bir tane ruh eşiniz yoktur. Siz değiştikçe, kendinizi ve sabit bakış açılarınızı değiştirdikçe sizin frekansınıza uygun ruh eşi de değişir. Bazen sadece flört ilişkisi dışında, bir dost, bir arkadaş hatta bir pet olarak bile ruh eşiniz karşınıza çıkabilir. Bu ruh eşleri, aslında tam olarak sizi aynalar. Sizin en büyük tramva ve acılarınızı iyileştirmeniz için bunları size gösterebilir veya kanatabilir. Buradan da anlaşılacağı üzere, sizleri ruhsal olarak geliştiren, bu gelişim için gerekirse biraz zorlayan ilişkiler de olabilir ruh eşleriyle yaşanan ilişkiler.

Bu gün birlikte olduğunuz kişileri inceleyin. Size annenizi mi babanızı mı hatırlatıyor? Peki siz, annenize mi babanıza mı benziyorsunuz? Birlikte olduğunuz kişinin hangi davranışları sizi acıtıyor ya da hangi özelliklerinden hoşlanmıyorsunuz? Bu soruların cevaplarından, eşinizin sizleri hangi konuda iyileştirmek için hayatınıza geldiğini anlayabilirsiniz. Şu an bir ilişkiniz yoksa ve bunun olmasını bekleyen taraftaysanız, yapılacak en iyi şey kendinizi iyileştirmektir. Çünkü siz hangi frekanstaysanız yani hangi titreşim seviyesindeyseniz ruh eşiniz de buna uygun olarak yaşamınıza gelecektir. Eğer hayatın zor olduğuna dair inançlarınız varsa, bunu destekleyen ve hayatı zorlaştıran birini ruh eşi olarak hayatınıza çekebilirsiniz. Sonuç olarak başkalarını değiştirmek dünyanın en zor işidir, kolaydan başlayın siz değişince tüm dünya size ayak uyduracaktır.

Ne demiş Mevlana; Önceden akıllıydım, dünyayı değiştirmek istedim, Şimdi bilgeyim kendimi değiştirdim….

 

Neslihan Bilir
Neslihan Bilir
bilgi@neslihanbilir.com
Yorum Yok

Yorum Gönder