Gökçeada’da Kalınacak En Güzel Yer “Beyada”

beyada

Gökçeada’da Kalınacak En Güzel Yer “Beyada”

Gökçeada’da Kalınacak En Güzel Yer “Beyada”

Beyada, Gökçeada’da eski bir Rum köyü olan Yukarı Kaleköy’de konumlanan, ”Bir Ada Beyefendisi” sloganıyla adından söz ettiren bir butik otel. Merkeze 4 km uzaklıkta ve plajlara yürüme mesafesinde bulunan otele geldiğimizde bizleri gülen yüzüyle otelin sahibesi İpek Hanım karşılıyor. İpek Hanım, 1945-1946 yıllarında adaya ilk gelen 12 Türk aileden birine mensup. Kendisi yurtdışından eğitimini tamamlayıp geldiğinde okuduğu yere geri dönme kararı alınca babası Mustafa Bey, gitmeden kendileri için bir marka yaratmasını ve öyle gitmesini istemiş. Ancak Beyada projesi bir marka olmasının yanı sıra, Mustafa Bey, Rıfat Bey ve Celal Beyin anılarını yaşatan bir miras olarak da onu buraya da bağlamış.

beyada

Farklı şekilde dizayn edilmiş 7 farklı odası bulunan bu butik otelde, her bir detaya âşık olacaksınız. Rıfat Bey, Celal bey, Mustafa Bey, Kemal Bey, Nazım Bey, Cemal Bey ve Rauf Bey adındaki bu odaların her biri birbirinden farklı ve aldıkları isimlere yakışır şekilde dekore edilmiş. Odaya ilk girdiğiniz andan konaklamanız bitene kadar her an yeni bir detay fark edip mutlu olacak ve bu kadar ince düşünülmüş olmasına şaşıracaksınız. Başucunuza bırakılmış notlardan, banyodaki mis kokulu organik sabunlara kadar her şeyin sizin için ayrıntılı olarak tasarlanmış olması ayrı bir keyif kaynağı olacak. Misafirperver sahibesi ipek hanım tarafından her bir detayı sanki iğne oyası titizliğinde işlenmiş, emek edilmiş bu otel, sizi üzerindeki çaba ve emeğe hayran bırakacak…

beyada Adanın tarihsel dokusunu yansıtan aynı zamanda köklü ailesine de bir hediye ve miras olarak yarattığı bu markayla haklı bir gurur yaşayan İpek hanım, dekorasyon zevki ve detaycı yaklaşımıyla misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.

beyada

Burayı diğer otellerden ayıran birçok özelliği var, öncelikle burası bir yetişkin oteli. Çocuk misafir kabul edilmiyor. Ancak dört ayaklı dostlarımıza kollarını da sonuna kadar açmayı ihmal etmiyor. Ayrıca ipek hanım ve sevgili eşi Mustafa beye ait Lodos ve Lucy adında iki tane dört ayaklı evlatları var, ikisi de sevgi arsızı ve tüm sevginizi memnuniyetle kabul edecek koskoca yüreklere sahipler.

Gökçeada'da Kalınacak En Güzel Yer "Beyada"

Oda – kahvaltı konseptiyle hizmet veren bu eşsiz otelde sabah kahvaltısı tam bir lezzet şöleni havasında. İpek hanım farklı tarzıyla daha önce tatmadığınız lezzetleri sabahın ilk ışıklarıyla kendi elleriyle hazırlamaya başlıyor. Her sabah bambaşka tatlar ve mis kokular karşılıyor misafirleri. Küçük detaylar ve farklı lezzetleriyle büyülenmemek elde değil. Gelincikli pankek, fırında peynirli yumurta, küçücük ancak ağızda tadıyla devleşen muffinleri denemeden geçmeyin.

Gökçeada'da Kalınacak En Güzel Yer "Beyada"

Bir ada beyefendisi sloganıyla yollarına üstün bir başarı ve hayranlık uyandıran bir çabayla devam eden Beyada, yürüme mesafesinde koylara da oldukça yakın. Muhteşem denizin de tadını çıkardıktan sonra bahçede akşamüzeri kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Kahve demişken Beyada için kahvenin farklı bir anlamı var. Kendi kahve markalarını yaratmak için de çaba harcayan İpek-Mustafa çifti bu konuda da oldukça başarılı, denemenizi önemle tavsiye ediyorum.

Gökçeada'da Kalınacak En Güzel Yer "Beyada"

Kendi aracınızla giderseniz zaten herhangi bir sıkıntı yaşamadan kısa mesafelerde bulunan adanın özel tarihiyle adından söz ettiren köylerini gezebilir, koylarında yüzme molaları verebilirsiniz. Ancak toplu taşımayla giderseniz de adanın içinde bir toplu taşıma aracı olarak minibüsler mevcut.

Tags:
Avatar
Tuğçe Şen
bakmadangezme@gmail.com

Merhaba! Ben Tuğçe.

Yorum Yok

Yorum Gönder