Hungry Birds

Hungry Birds

 Tadına Doyamayacağınız Lezzetin Uçuş Noktası “Hungry Birds”

Beni bilen bilir, yeni mekanlar keşfetmeyi ayrı, yeni lezzetler tatmayı ayrı severim. Bugün yine yeni keşfettiğim, Beşiktaş’ın gözbebeği, çalışanlarının güler yüzü ve menülerinin doyuruculuğuyla ün kazanmış Hungry Birds’ten bahsedeceğim. Enfes lezzetleri, samimi atmosferi ve şık tasarımıyla ilk bakışta ilgimi çeken mekân, birçoğumuzun  çocukluğundan beri aşina olduğu  “Angry Birds” karakterinden hareketle kendisine yaratıcı ve esprili bir isim bulmuş. Hungry Birds, acıktığımızda düşen tahammül seviyemizle birlikte öfkelenmeye başlayan biz kuşları sakinleştirmek adına kurulmuş çok çeşitli lezzetlere ev sahipliği yapıyor. Acıkınca sinirlenen, sinirini bir tek yemekle bastırabilenlerin uğrak noktası yani 😊

Hungry Birds, İstanbul’un en gözde semtlerinden biri olan Beşiktaş Barbaros’un kalbinde yer alıyor. Mekânın dışarıdan görünümü bizi içeriye ısrarla davet eder gibiydi. Biz de kıramadık kendisini ve daldık içeri. İç ve dış mekan tasarımı sıradanlıktan uzak, kendine özgü ve bizleri adeta çocukluğumuza geri götüren cinsten. Koltuk tasarımından menülerin düzenine kadar görebileceğiniz her yerde renkler göz alıcı canlılığıyla hakimiyetini sürdürüyor.  Mekân sahibi Anas Bey’in dış mekan tasarımından sunumuna kadar her bir ayrıntıda emeği var. Kendisi oldukça sevecen ve neşeli, bize olan yaklaşımını işletmesine de fazlasıyla yansıtmış. Misafirperverliği için buradan kendisine teşekkürlerimi sunuyorum.

Lezzet yolculuğunda mükemmel fast food tatları sunan Hangry Birds damak zevkinizi çok çeşitlilikle baş başa bırakıyor. Size şöyle söyleyeyim; daha önce yediğiniz fast food yiyecekleri unutun! Yaratıcı şeflerin özenle hazırladıkları menülerin içeriklerinin her biri birer karakter niteliğinde ve herkesin kendisine uygun karakteri bulabileceği çeşitlilikte donatılmış. Aynı zamanda kendi hazırlamış oldukları etler, ekmekler ve sosların birleşimi ile lezzetlerine lezzet katılmış. Bütün ürünler her güne özel olarak yapılıyor ve sizlere taze olarak sunuluyor.

Bilirsiniz, çoğu zaman gittiğiniz mekanlarda menü içeriği ile gelen yiyecek aynı olmaz. Hangry Birds bizim bu teorimizi yıktı ve menüsü ile yüzde yüz uyumlu tabakları bize sundu. Menülerinin çeşitliliği de cabası; sandviçlerden salatalara, pizzalardan hamburgerlere seçenek skalası oldukça büyük. Sıradan hamburgerlerden sıkılmış olan müşteriler için Kapalı Burger seçeneklerinin olması benim iştahımı daha da kabarttı. Aynı zamanda vejetaryen bireyler de düşünülmüş, üstelik onlara özel hazırlanan menü de bir hayli çeşitli. Böylece tek yaşayabileceğiniz sorun, bu denli çeşitlemede kalacağınız kararsızlıktır.

Günüme enerji katmak için karnımı doyurduktan sonra vitamin barı seçeneklerinin de tadına bakmadan gidemezdim. Vitamin barı menüsü, taze sıkılmış portakal suyu ve limonatanın yanı sıra; ananas suyu, elma suyu ve havuç suyu lezzetlerini de bizlere sunuyor. Böylece mekan, yalnızca karnınızı doyurmak için değil güneşli havalarda serinlemek ve dinlenmek için de mola yeriniz oluveriyor.

Hangry Birds yalnızca Beşiktaş’ın değil öğrencilerinde gözdesi. Öğrencilere özel fırsatlar sunmasının yanı sıra gençlere hitap eden tasarımları ve menüleri ile de gençlerin gönüllerine taht kuruyor. Biz mekanı ziyaret ettiğimizde fazlasıyla öğrenci ile karşılaştık. Hepsi mekanın müptelası olmuşlar bile, bizden söylemesi!

Bu tarz mekanlarda dikkat ettiğim şeylerden birisi de mekana hava kattığına inanılarak yüksek sesle açılan ortam müziği. Hungry Birds’ün müzik listesi mekanın konseptine uygun, dinlendirici ama aynı zamanda eğlenceli. Üstelik hiçbir masanın iletişimini kısıtlamayacak ses dengesi nihayet burada kurulabilmiş 😊. Günün belirli aralıklarında motivasyon yükseltici hareketli parçalar, belirli aralıklarında ise daha dinlendirici ve günün yorgunluğunu atacak parçaların seçimine özen gösterilmiş.

Bütün bu inceliklerle donatılmış olan mekanı bir mola yeriniz olarak rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Sizleri karşılayacak olan güler yüzlü Hangry Birds ailesi ve bir o kadar sıcak atmosferi ile burası sizi kendisine bağlayacak. Benim için çok keyifli geçen bu eğlenceli lezzet deneyimini sizlere aktarmadan edemezdim. Yolunuz Beşiktaş’a düşerse uğrayıp sıcak yaz günlerinde soğuk vitamin bar ile serinlemeyi unutmayın efendiim 😊

Avatar
Tuğçe Şen
bakmadangezme@gmail.com

Merhaba! Ben Tuğçe.

Yorum Yok

Yorum Gönder