Marmara

Marmara
bakmadangezme

Dini Çeşitlilikten Modern Popülariteye Balat

Bu gezim diğer Balat gezilerimden biraz daha farklı oldu. Çünkü sevgili rehber arkadaşım Tolga Temel ile birlikte arşınladık bu kez Balat sokaklarını. Tabi bir rehberle gezince sadece gezmiyorsunuz, bir sürü bilgi de öğreniyorsunuz. Balat ismi palation kelimesinden türemiş ve “saray” anlamına geliyor. Bizanslılar buraya saray kompleksi yaptıkları için bu bu şekilde anılmış.

Read More »
yalova gezilecek yerler
Marmara
bakmadangezme

Yalova Gezilecek Yerler – Yalova Gezi Rehberi

Yalova Gezilecek Yerler – Yalova Gezi Rehberi Yalova Gezilecek Yerler : ‘YALOVA BENİM KENTİM’ Herkese kocaman selam canlarım… Sizlere küçük bir sır vererek yeni yazıma büyük bir heyecanla başlamak istiyorum. Şiiiiişştt aramızda kalsın ama biz sanırım Marmara’yı fethetme konusunda karar kıldık. Şimdi söylediğimi

Read More »
Gökçeada Gezilecek Yerler
Marmara
bakmadangezme

Gökçeada Gezilecek Yerler – Gökçeada Gezi Rehberi

Gökçeada Gezilecek Yerler – Gökçe Ada Gezi Rehberi Gökçeada Gezilecek Yerler ; Gökçeada’ya İstanbul’dan özel aracınızla 6, otobüs ile yaklaşık 7-8 saatte varabilirsiniz. Ancak adaya geçen feribot saatlerine ve biletlerinizi online olarak almaya dikkat ederseniz tatil mevsiminde feribot için çok sıra beklememiş olursunuz.

Read More »