HİLAS TERMAL OTEL

HİLAS TERMAL OTEL

Hilas Termal Otel, bulunduğu şehrin ve Karadeniz Bölgesi’nin ilk aquaparklı termal otel olmasıyla dikkat çekiyor. Samsun’un Ladik ilçesinde yer alan Hilas Otel, adını mitolojide su perisi anlamına gelen ve nehirde peri kızlarıyla birlikte yaşayan mitolojik kahramandan alıyor. Günümüzde de buradaki termal su “güzellik suyu” olarak adlandırılıyor. Hastalıkların iyileşmesinde büyük etkisi olan bu su aynı zamanda cildi yeniliyor ve vücudu dinlendiriyor. Bu suyun sıcaklığı sabit olarak 38 derece. İdeal termal su sıcaklığı sizlere hem konforu yaşatıyor hem de bir an cennetin kapılarından içeri giriyormuşsunuz gibi bir hisle sizi karşılıyor. Buraya yalnızca şehir içinden değil komşu illerden ve Türkiye’nin farklı bölgelerinden birçok insan termal suyun şifasından yararlanmak için geliyor.

Hilas, gerçekten her özelliğiyle diğer termal otellerden ayrılıyor ve zirvedeki yerini koruyor. Otelin sauna, spa, havuz, buhar odaları ve hamamları bulunuyor. Her biri kadın ve erkeklere ayrı olarak tasarlanmış. Bu sayede her kesimden insan rahatlıkla otelin bütün imkanlarından yararlanabiliyor. Spa bölümü tamamen bir tedavi merkezi niteliğine sahip. Hacamat ve sülük tedavisi, kulak mumu ve doktor balık tedavileri, termal suyla birlikte çeşitli hastalıklara iyi gelen yöntemler arasında yer alıyor.

Masaj hizmeti Balili masözler tarafından profesyonel olarak veriliyor. Bali ayak masajı, klasik masaj ve sıcak taş masajı gibi ihtiyacınız olan bütün masaj türleri uzman kişilerce sizlere uygulanıyor. Ayak masajını deneyimlemiş biri olarak söylüyorum kesinlikle denenmeli. Vücudumuzda birçok bölge, beynin farklı sinirleriyle bağlantılı. Ayak masajı da özellikle migren ağrılarına ve strese iyi geliyor. Yorgunluğu azaltıyor ve enerjinizi yeniden kazanmanızı sağlıyor. Kulak mumu da eski Mısır’da kullanılan bir yöntem ve özellikle dış kulak temizliğinin baştan aşağı yapılması için oldukça etkili. Her iki hizmetten de maksimum düzeyde yararlandım ve odadan kendimi dışarı attığımda yeniden doğmuş gibiydim. Hilas benim için bir yeniden doğuş alanı oldu diyebilirim.

Ayrıca otelin hizmetleri bunlarla da sınırlı kalmıyor. Otelde kahvaltının yanı sıra akşam yemeği de mevcut. Saat 15.00 ile 16.00 arasında da bir çay saati var. Rahatlamanın ve arınmanın ardından dilerseniz tek başınıza dilerseniz sevdiklerinizle bu vakitlerde çay içerek otelin tadını doyasıya çıkarabiliyorsunuz.

Gelelim Hilas’ın birbirinden ihtişamlı, özenle tasarlanmış ve ince düşüncenin ürünü olan odalarına. 60 odalı otelde termal su alanına ek olarak lobi katında da özel banyolar mevcut. Bu banyolarda küçük termal havuzlar var. Bu sayede güzellik suyundan otel içerisinde de faydalanabilmek mümkün. Standart odaların yanı sıra terasında sauna ve sıcak küvet bulunan süit odalar da var. Özel tasarımları ve kaliteli estetik yapılarıyla güzellik suyundan aldığınız rahatlık ve konforun burada da devam etmesi sağlanıyor. Hilas Termal Otel, Aquapark özelliği ile yaz kış tatil severlerin en sık ziyaret ettiği, Karadeniz’in en gözde mekanlarından biri olmayı başarıyor.

Hilas, sezonluk bir tatil mekanı değil, yılın 12 ayı boyunca burada farklı etkinliklerle, farklı hizmetlerle karşılaşmak mümkün. Bu sayede tek seferde görüp tüketeceğiniz bir yer olmaktan ziyade, her dönemde çeşitli hizmetleri ve yenilikleriyle sizlere farklı deneyimler yaşatmayı fazlasıyla başarıyor. Böylece Hilas, yenilenme ve iyileşme merkezi olmasının da yanında kendi içinde de yenilikçi olması ile sizleri yeniliğin ve canlılığın merkezi olduğuna kolayca ikna ediyor.

 

 

Avatar
Tuğçe Şen
bakmadangezme@gmail.com

Merhaba! Ben Tuğçe.

Yorum Yok

Yorum Gönder