İçinden Caz Geçen Ocakbaşı Konseptiyle: Peymane Pera!

İçinden Caz Geçen Ocakbaşı Konseptiyle: Peymane Pera!

“İçinden caz geçen ocakbaşı” konseptiyle Peymane Pera, 20. Yılını kutluyor.

Emre Gürcay ve Cihan Hüzmeli’nin oluşturduğu yeni nesil ocakbaşı konsepti, Peymane Pera, ziyaretinizi bekliyor.

Ambiansı ve tarzıyla hayallerin ötesinde bir mekan Peymane Pera.
Peymane Pera, Taksim Pera’da İstanbul’un en güzel manzaralarından birine sahip olan, Grand De Pera Oteli’nin terasında bulunmakta.

Peymane Pera’yı henüz ziyaret etmeden, klasik ocakbaşı düşüncenizi bir kenara bırakın. Nefes aldığınızı hissedeceğiniz muhteşem manzarası, bembeyaz örtüleri, yöresel ve klasik lezzetlerden oluşan mutfağıyla gidilmeye ve müdavimi olunmaya değer özel mekanlardan biri olmaya aday.

Peymane Pera

Emre Gürcay ve Cihan Hüzmeli’nin müziğe dair tarzı, caz severlere de hitap etmenin en leziz yolunu bulmuş. Hele ki size kalbiyle eşlik edecek bir de dans partneriniz varsa, işte o zaman sadece bedenlerin değil ruhların da dansa kalktığı bir hayal alemine dönüşür Peymane Pera…

Sevdiklerinizle, loş ışıklı ortamı, caz müziğinin ruhu dinlendiren nameleriyle, birbirinden lezzetli meze ve yemekleri akşamı özel kılmaya yetecek tüm detayları hizmetinize sunuyor.

Peymane Pera

Peymane Pera’ya varmak için adımlayacağınız yollar, şehrin tüm değişimine rağmen kendisini koruyabilmiş eski İstanbul ruhunu yansıtan sokak ve caddelerden geçiyor. Geçmişin izlerine ayak basıp günümüzün tadını fark edeceğiniz an ise, Peymane Pera’nın terasından manzarayı seyrinizle taçlanıyor.

İzlediğiniz bazı film sahnelerinin, ya da okuduğunuz bazı kitap sayfalarının satırlarından geçtiğinizi hissedeceğiniz tarihi Pera’da film ve kitabın sonu, Peymane Pera’da yeni alışkanlığınıza yıllanmış duygunuzu da katıp, hislerinizi akşamın keyfine bırakmaya ulaşıyor.

“İçinden caz gecen ocakbaşı” Peymane Pera, yemeklerine de farklı dokunuşlar katmayı ihmal etmemiş. Her ana yemek ve mezeye Antep fıstığının lezzetini katan usta aşçıları, müdavimlerine mistik bir deneyim yaşatma konusunda da çok iddialı.

ocakbaşı

Mekanın yaz akşamlarında tamamen açılan çatısında İstanbul’un seyrine dalacağınız eşsiz manzarasıyla ayrı bir keyif yaşıyorken, usta aşçılarının ocak başında gözlerinin özünde hazırladığı birbirinden lezzetli yemekleri tadabilecek, ruhunuzu da kaliteli bir müzikle dinlendirebileceksiniz.

Ancak dikkat edin alışkanlık yapıyor, benden söylemesi…

ocakbaşı

Mekan her ne kadar ocakbaşı konseptini koruyor olsa da, her bir masada pişirme alanı bulunmuyor. Mekânın sahipleri Emre ve Cihan Bey’in bu duruma da faklı projeleriyle yenilikler katacağının haberini şimdiden sizlere paylaşmış olayım. Peymane Pera’nın üst katında, her masada “kendin pişir kendin ye” tarzında ocakbaşı konseptiyle ve yine canlı müzik eşliğinde yeni bir bölüm ve mekân çalışmaları devam etmekte.

Her akşam canlı müzik bulunan Peymane Pera’da, Emre ve Cihan Bey’in samimi ve dostane misafirperverliğiyle günün yorgunluğunu atabilirsiniz.

ocakbaşı

Peymane Pera’nın, fiyat performans açısından da ilk tercihleriniz arasında yer alıp, “içinden caz geçen” ocakbaşı olarak hafızanıza ve hislerinize kazınacağını bilgi ve duygusunu tekrar hatırlatmış olayım.
Eski alışkanlıklarına yeni bir bakış açısı sunmaya aday Peymane Pera’da yeriniz hazır.

 

Tags:
Avatar
Tuğçe Şen
bakmadangezme@gmail.com

Merhaba! Ben Tuğçe.

Yorum Yok

Yorum Gönder