Türkiye’nin En Gözde Balık Restoranlarından “Antalya Balıkevi”

Türkiye’nin En Gözde Balık Restoranlarından “Antalya Balıkevi”

Antalya Balıkevi

Antalya’nın hatta Türkiye’nin en gözde balık restoranları arasında üst sıralarda yer alan Antalya Balıkevi…
Benim yıllardır bildiğim, gelmekten de çok keyif aldığım, dostlarla buluşup uzun sohbetler eşliğinde meze ve balık keyfi yapmak için gittiğimiz klasik mekanımızdır.

Sevmeyeni çoktur fakat seveni daha çoktur balık muhabbetinin. Bu cümlede eksik bir şeyler var dediğinizi duyar gibiyim; Evet evet ‘rakı’…

Ben taze balık yemek istiyorum yanında da anasonu eksik etmem diyenler için ayrı, ben alkol kullanmıyorum ama deniz ürünlerinin de hastasıyım diyenler için ayrı olarak detay detay Antalya’nın en iyi balık restoranı ile karşınızdayım.

Okuduktan sonra hemen rezervasyon yaptırıp gideceğinize adım kadar eminim. Şimdiden siz değerli okuyucularıma afiyetler olsun diyorum.

Özge Kadıoğlu ve Oğuz Kadıoğlu, gastronomi dünyasına 2019 yılında Antalya’nın en köklü ve en özel restoranlarından biri olan Antalya Balıkevi’ni devralarak adım atmışlar. Sonrasında ise kattıkları yeni bakış açılarıyla beraber bizlerle burayı buluşturmuşlar.

Lezzetlerin değişmemiş olduğunu görmek ve daha fazla lezzetli olduğunu görmek açıkçası beni çok sevindirdi.

Akdeniz’in doyumsuz manzarası eşliğinde, yeşilin dinlendirici büyüsüne sahip bahçesi, birinci sınıf deniz ürünleri lokantası, snack barı ve garden cafesi ile birlikte kaliteyi kusursuz yaşayabileceğiniz bir atmosferi var Antalya Balıkevi’nin.

Antalya Balıkevi, konumu ve tüm Akdeniz’i kucaklayan panoraması ile gündüzü ayrı gecesi ayrı güzel olan Antalya’nın klasiği olmuş bir mekandır.

Hem iyi balık yiyebileceğiniz hem de sevdiklerinizle birlikte uzun uzun oturarak keyif yapabileceğiniz bir yer ve Antalya’nın gerçekten çok başarılı balık restoranlarından bir tanesi.

Mezeleri, ara sıcakları çok çeşitli ve lezzetli, balıkları her zaman taze ve balığı kurutmadan çok iyi pişiriyorlar. Dekorasyonu, ortamı çok hoş, servis ve hizmet kalitesi iyi. Kendinizi rahat hissettiğiniz bir yer.

Daha ne olsun ki?

Henüz keşfetmemiş olanlar için denemeye değer bir yer bence.

Gelelim lezzetlerine…

Burada her gün ara sıcaklar ve balık menülerinin yanı sıra birçok çeşit meze sunuluyor.

Humus, fava, karides, Girit ezme, Cunda ezme, pavurya, ıstakoz, yengeç, ızgara levrek en favori ürünlerim.

Ara sıcakların ise hepsi birbirinden lezzetli…

Tatlılara gelecek olursak imza tatlısı sıcak incir tatlısı yanında kabak ve ayva tatlısı var.

Yediğim mezeler arasında bir tanesine bile eh idare eder diyemem. Hepsi gerçekten çok başarılıydı. Ahtapot söğüş bembeyaz, yumuşacık ve lezzetliydi. Çok sevdiğim bir meze olan Levrek Marin’ in hem hardallısı hem de ayrıca fesleğen soslu olanını denedim tek kelime ile mükemmel.

Girit Ezmesi burada dört peynirle yapılıyor ve yorumlanması oldukça iyi. Kalamarın yağını içine çekmeden pişmiş olması, etli, dolgun, ufak ve yumuşak olması, karides güveçte kullanılan tereyağının kalitesi, fava, humus, patlıcan ezmesi gibi klasik mezelerin en yalın hali ve lezzetli sunumu, lakerdanın tuz oranlamasının başarısı, yoğun acılı atomu, soğanlı domates salatası, salataların güzel sosları…

Anlayacağınız ben yediğim her ürüne teker teker bayıldım.

Bu eşsiz mekana, gecikmeden rezervasyon yaptırmanızı öneririm.

 

Avatar
Tuğçe Şen
bakmadangezme@gmail.com

Merhaba! Ben Tuğçe.

Yorum Yok

Yorum Gönder