İstanbul’da, Lübnan Lezzetleri’nin Adresi “Arada Blue City”

arada blue city

İstanbul’da, Lübnan Lezzetleri’nin Adresi “Arada Blue City”

Arada Blue City

İstanbul’da, Lübnan Lezzetleri denildiğinde akıllara gelen ilk isim…

Birbirinden güzel zengin içeriklerini, misafirlerine en otantik şekilde sunan kendine has bir restoran Arada Blue City.

arada blue city

Ramazan ayında bir iftarı da burada açma fırsatını yakaladım. Daha önce de Karaköy şubesinde Lübnan usulü doğal ürünlerden oluşan zengin serpme kahvaltısını deneyimleme şansım olmuştu. Kahvaltısına bayıldığım kadar akşam yemeklerinden de ayrı bir keyif aldım. Her zaman çok renkli, kendine özgü, ışıl ışıl bir dekorasyona sahip olan mekan sizi bambaşka bir diyara götürecek. Her zaman gittiğiniz mekanlar gibi gelmez size ayrı bir hava katar, daha ilk adımınızda o hissi hissedersiniz.

arada blue city

İstanbul’da Lübnan mutfağının en iyi temsilcisi ve en sevilen mekanlarından biridir aynı zamanda.

Galata, Karaköy ve Üsküdar’da olmak üzere üç şubesi bulunuyor. Ben iftar için Üsküdar’daki şubesini tercih ettim. Üç katlı oldukça geniş ve ferah bir restoran olma özelliği taşıyan mekanda yemeklerin lezzetine mükemmel bir boğaz manzarası eşlik ediyor. İlk giriş katında hediyelik eşyalar, baharatlar, şekerler, tatlılar ve Lübnan’a özgü ürünler satılıyor. Orta kat daha çok kafe konseptinde, muhteşem fotoğraf karelerine sahip olabileceğiniz bir bölüm de bulunuyor, en üst kat ise restoran bölümü.

arada blue city

Her köşesi özenle dekore edilen bu eşsiz mekanda, fotoğraf çektirmek için sabırsızlanacaksınız. Minderler, sedirler, kilimler, tepsiler, ilginç lambalar, mermerler herkes tarafından ilgi çekiyor.

Ortamı kadar yöresel lezzetleri de oldukça başarılı, farklı tatlar denemeyi seviyorsanız kesinlikle ziyaret etmelisiniz. Gün batımına karşı eşsiz lezzetleri tattıktan sonra semaverde çayınızı yudumlarken Boğaz manzarasında kaybolmak ise unutulmayacaklar listenizde yer almaya hak kazanacak. Kendinizi farklı bir ülkede hissedeceğiniz Arada Blue City güler yüzü ve misafirperverliği ile bizim gönlümüzü şimdiden fethetti bile…

arada blue city

Arada Blue City’nin iftar menüsü şu şekilde; Çorba, Lübnan’a özgü mezeler, salata, içli köfte, fette, börek, iki ana yemek, tatlılar ve ramazan içecekleri…

Aklınızda bulunması için de bir not bırakalım, kahvaltıları çok başarılı…

Avatar
Tuğçe Şen
bakmadangezme@gmail.com

Merhaba! Ben Tuğçe.

Yorum Yok

Yorum Gönder