Kapadokya Yapılacak Aktiviteler – Kapadokya’da Ne Yapılır?

kapadokya yapılacak aktiviteler

Kapadokya Yapılacak Aktiviteler – Kapadokya’da Ne Yapılır?

Kapadokya Yapılacak Aktiviteler

Selam canlar bu yazımda Kapadokya yapılacak aktiviteler, Kapadokya’da ne yapılır? Kapadokya’ya gidip yapılması gerekenleri sizin için özetledim umarım faydalı olur. Hazırsanız yazımıza geçelim.

Kapadokya’da Ne Yapılır?

Gezgörkapadokya acentesinin sahibi Tuğrul Bey sayesinde, bu bölgede yapılabilecek her türlü etkinliğe ulaşabiliyorsunuz. Bu bağlamda neleri tercih edebileceğinize önce kısaca, sonra detaylı değinelim: balon turu, at safari, klasik araba turu, atv turu, jeep safari, günbatımı çekimi(tur) ve günlük kapadokya turları .

AT SAFARİ

Sabah ve akşam iki kez yapılan tur, Kızılçukur Vadisi ve çevresinde sakinlik arayanlar için ilk tercih olabilir. Gün batımında Yaşar’ın Çiftliği olarak geçen Kapadokya Ranch Horse’da atlarla gezebilir, özgürlük hissi ile bağınızı kuvvetlendirebilirsiniz. Genelde bu tur en az bir saat yapılıyor, iki saat de at üstünde kalmayı tercih edebilirsiniz. Eğer iyi bir binici iseniz 4-5 saate kadar bu keyfi uzatabilirsiniz. Üç beş arkadaş peş peşe atlarla gezintiye çıkmak isterseniz de profesyonel görevli önünüzden size eşlik ediyor olacak.

kapadokya yapılacak aktiviteler

KLASİK ARABA TURU

Sabah saatlerinde havalanan balonların fotoğraflarını çekmek ve bu sırada biraz nostalji yaşamak isterseniz size uygun olan, klasik araba turu oluyor.

ATV TURU

Heyecan ve adrenalin duygunuzu şaha çıkaracak olan deneyim Atv Turu. Sabah ve akşam saatlerinde, yine günde iki kez yapılıyor. Süresi ise 1 veya iki saat arasında değişiyor. Kılıçlar Vadisi, Kızlar Manastırı ve Çavuşin Köyü bölgelerinde, harika manzaralar eşliğinde eğlenmenin en etkili yollarından biri!

JEEP SAFARİ

Acenteye ait araçlarda, yine acenteye bağlı şoförler olmak koşuluyla 3-4 kişi bir araya gelip jeep safari turunu tercih edebilirsiniz. Kimi yerlerde bu tür turlarda kişi aracı kitalayıp kendisi direksiyonun başına geçiyor fakat bu bölgede bu imkânsız. Kayalı ve engebeli araziler olduğu için bu deneyimi işin profesyoneli ile yaşamanız sizin için daha iyi oluyor.

GÜNBATIMI ÇEKİMİ

Arşive eklenecek harika fotoğraflar için bunu denemelisiniz. Bu amaçla en çok tercih edilen etkinlik günbatımı oluyor. Yalnızca fotoğraf çekmek amaçlı değil, aynı zamanda doğanın her gün aynı vakitlerde sunduğu bu görsel şölen içinde, Kapadokya vadilerini adımlıyorsunuz. Hem yürüyüş yapıp temiz havayı soluyorsunuz hem arşivinize yeni fotoğraflar ve hikâyeler ekleme fırsatı buluyorsunuz.

GÜNLÜK KAPADOKYA TURLARI

kapadokya yapılacak aktiviteler

Kısa veya uzun şehir turları olarak iki ayrı başlık olan bu deneyim, Kapadokya’ya gelip genel olarak o bölgede görülecek hemen her yeri gezmek isteyenlerin tercih ettiği tur oluyor. Örneğin buraya geldiniz ve Ihlara Vadisi’ni veya Derinkuyu’yu görmek istiyorsunuz, bulunduğunuz bölgeye yaklaşık 100 km uzaklıkta olan bu yere aracınız yoksa ulaşmanız oldukça zahmetli hâle geliyor. Fakat gezgörkapadokya sayesinde bu isteğinizi rahatlıkla yerine getirebilirsiniz. Bu tür turlar Yeşil Tur ve Kırmızı Tur olmak üzere ikiye ayrılıyor:

1- YEŞİL TUR

Bu tur kapsamında sabah 09:30 saatlerinde servisle otelinizden alınıyorsunuz. Göreme Panorama, Derinkuyu Yeraltı Şehri, Ihlara Vadisi, Belisırma, Selime Manastırı ve Güvercinlik Vadisi konforlu transfer araçlarıyla gezdikten sonra akşamüstü 18:30 sularında yine servis araçlarıyla kaldığınız yere bırakılıyorsunuz. Bu tur içinde yolculuk servisleriniz, öğle yemeğiniz, müze ve örenyeri giriş ücretleriniz ve rehberlik hizmetiniz vereceğiniz ücrete dahil oluyor.

2- KIRMIZI TUR

Yeşil tur ile aynı saatler, aynı araçlarla otelinizden alınıyorsunuz. Kırmızı tur dahilinde dönüş saatiniz bir iki saat erken oluyor, bu da gezilecek yerlerin birbirine yakın olmasından kaynaklı. Bu doğrultuda göreceğiniz yerler; Uçhisar Panorama, Göreme Açık Hava Müzesi, Aşk Vadisi, Avanos, Paşabağ Peribacaları Vadisi, Devrent Vadisi, Ürgüp Üç Güzeller oluyor. Alacağınız hizmetler yine yeşil turdaki gibi; yolculuk servisleri, öğle yemeği, müze ve örenyeri giriş ücretleri ve rehberlik hizmeti oluyor.

Kapadokya yapılacak aktiviteler listemizin sonuna geldik Kapadokya Balon Turu için ayrıntılı bilgi isterseniz yazıya göz atabilirsiniz.

 

 

Avatar
Tuğçe Şen
bakmadangezme@gmail.com

Merhaba! Ben Tuğçe.

Yorum Yok

Yorum Gönder